میخواستم چند تا #داستان از زندگیم برایتان تعریف کنم:
➕داستان اینکه سال اول دبیرستان در اثر یک -به ظاهر- بدشانسی، خبرنگار #باشگاه خبرنگاران جوان شدم و سر از دغدغه های فرهنگی درآوردم را میگذارم برای بعد.
.
➕از داستان پاسخنامه اشتباه وارد شده‌ی کنکور ارشد که رتبه من را در #حقوق بین الملل صد تا جا به جا کرد تا برای همیشه دور این رشته را خط بکشم و سر از دنیای جذاب #جرم_شناسی و #مدرسه و #نوجوان در بیاورم هم می گذرم. .
➕داستان مصوبه شگفت انگیز آموزش عالی در ورود رتبه ۴ تا ۱۵ المپیاد علمی دانشجویی، بدون کنکور به مقطع ارشد، دقیقا در همان روزهایی که من رتبه ۶ شده بودم و امیدی به پذیرفته شدن نداشتم هم آنقدر باور نکردنی هست که نشود اینجا تعریف کرد. (اتفاقی که نگذاشت پشت کنکور بمانم و مرخصی ام از مدرسه بیشتر از یک ماه طول بکشد).
➕داستان اختلاف نظر من و #مدرسه ای که ۶ سال انحصاری در آن کار می کردم که به استعفای من و ورودم به دنیای مدارس متنوع تهران و کسب کوله باری از تجربه و بازگشت دوباره به آن مدرسه به عنوان یک نیروی مفیدتر منجر شد، نقطه شروع بحث من است که مجبورم به جای تعریف آن، به حرف اصلی ام برسم.
.
مثل دانه‌های پازل اتفاقات را کنار هم می چینم. می بینم درست از ۱۴ سالگی سکان زندگی‌ام را چرخانده به سمت #مدرسه. دست هایش را گرفته دو طرفم و از پشت ذره ذره من را جلو برده و تمام اتفاقات از سال ۸۰ تا امروز در ایران و جهان که در جریان آن قرار گرفتم، بی اغراق یک قدم من را در این مسیر پیش برده اند…
⛔وای خوش به حالم؟! معجزه شده؟ خدا چقدر من را دوست دارد؟ من #نظر کرده ام؟!؟⛔ 
کاش هیچ وقت با چنین نتیجه گیری ای داستان ها را #خفه نکنیم!! به خودمان اجازه ورود به آنها را بدهیم تا داستان خودمان را پیدا کنیم.
البته که جواب من به هیچ کدام از جملات نادرستِ بالا منفی نیست!
ولی کامل ترش این می شود که اگر این اتفاقات برای آدم معمولی ای مثل من افتاده، پس خوش به حال همه #ما، برای ما مدام #معجزه می شود و خدا به تک تک ما نظر می کند اگر چه ما حواسمان نیست.
راه ها برای ما گشوده می‌شود. دنیا به خاطر ما تغییر می کند. خورشید و ماه برای راه افتادن کار ما طلوع و غروب می کنند. سید الشهدا برای هدایت ما کشته می شود. بله ما!
تک به تک… با اسم هایمان .
.
.
برای رشد هر کدام از ماست که عالم هنوز پابرجاست. #دین هست، #امام هست، #حکومت_دینی و #کفر و #ظلم هست تا یک کاری بکنیم.
چه کاری؟! .
خواهم گفت..
.
.
.
تا آنوقت به #پازل زندگی خودتان فکر کنید!
شما را از کجا به کجا کشانده این عزیز؟!

فهرست مطالب