بسم الله الرحمن الرحیم

چند مدتی است که بابای سایت، جناب آقای ورشابی تلاش بی وقفه ای می کند.

اما چون ایشان با حیا تر از این هستند که گزارش بدهند، بنده بعنوان آدم فضول بیرون سیستم که مدام سیستم محتوی را رصد می کند، گزارشی عرض می کنم

در کلام اول همین رو عرض کنم که کمی به ایشان حسودی ام می شود 🙂

سایت با سیستم مدیریت محتوی جوملا ساخته شده، سیستمی که حتی از نگاه کردن به آن می ترسم و وقتی داشبورد امکانات اش را ببنید، از پیچیدگی اش حیرت می کنید.

کم استفاده کردن از افزونه ها :

افزونه ها، قطعاتی هستند که روی سیستم مدیریت محتوی نصب می شود، گاهی ممکن است سیستم مدیریت محتوی به روز شود ولی افزونه به روز نشود مثال زدن کمی سخت است. اگر سیستم مدیریت محتوی را ویندوز فرض کنیم، افزونه نرم افزار برایش هست. ممکن است این سیستم مدیریت محتوی، بطور اتوماتیک ارتقا پیدا کند، اما افزونه ارتقا نکند و افزونه و سایت با هم از کار بیافند.

ایشان از افزونه پایه ی جوملا برای بلاگ نویسی که بینهایت راه اندازی اش پردرد سر هست، استفاده کرده اند، به این دلیل که سایت در آینده با مشکل روبه رو نشود.

اتصالات کم به سایت های دیگر

photo_2016-07-05_11-30-26

بنا به فضولی درونی، مدام سیستم های نصب شده روی سایت را چک می کردم. این عکس ، آنالیز ابتدایی سایت است. هر دفعه که می آیم این آنالیز را بررسی می کنم و در کمال مسرت دیده ام این لیست مدام کوچک تر می شود. این کم کردن پیوندها ، مدام سایت را سریع تر می کند.

طراحی مناسب موبایل

آقای ورشابی وسواس عجیبی برای دیدن صفحات در موبایل دارد. حتماً در جریان بهتر دیده شدن بخش های سایت در گوشی بوده اید.

حل شدن مشکلات وبلاگ

وبلاگ قبلی کمی اذیت می کرد. ارسال مطلب پیچیده بود و تایید کامنت ها، پاسخ دادن به کامنت ها و … کار سختی بود. الان پیچیدگی ها کم شده است.

سئوی عالی سایت

سرچ پذیری به سئوی سایت بستگی دارد. ایشان روی این مهم کار می کنند تا جایی که حرص بنده در آمده است. عکس زیر نوشتار مشابهی در سایت و بلاگم را نشان می دهد، که سایت بالاتر قرار گرفته.

photo_2016-07-05_11-52-13

* تایید سریع

دوستی نوشته بود : به شرطی که کمتر از یک روز واقعا دوره تایید باشه

بدلیل اینکه گاهی مشکلات نت ، کاری پیش میایید، یا حتی نفر در تعطیلات و مرخصی هست، این خواسته فراتر از انتظار می رود.

بطور خلاصه اگر بنده مسئول سایت بودم در قبال این خواسته فحش می دادم!

مشکلات ویرایش گر، فونت، ایمیل زدن کامنت ها بعد از تایید و و و … هر کدام در جوملا داستانی است. که به لطف خدا همه را حل کردند.

*

در کل دست بنده به لوس بازی نمی رود، یکی بیاید،  شعر و متن مناسبی قرار دهد!