مختصری از زندگی نامه عالم ربّانی حضرت آیت الله سید محمد ضیاءآبادی
ziae1حضرت آيت الله سيّدمحمّد ضياءآبادي فرزند مرحوم حجّه الاسلام حاج سيّد محمود ضياءآبادي(طاب ثراه) در سال1309 هجري شمسي‌در قريه‌ي ضياءآباد از توابع قزوين به دنيا آمد و در شهر قزوين پس از فراگيري مقدّمات علمي: صرف و نحو، منطق، معاني و بيان و معالم الاصول از اساتيد معظّم رحمه‌ الله عليهم اجمعين ،لمعتين ،رسائل، مكاسب و شرح منظومه را از محضر پرفيض حضرت آيت الله حاج سيّدابوالحسن رفيعي قزويني رضوان الله تعالي عليه استفاضه كرده و سپس به حوزه‌ي علميّه‌ي قم مشرّف و در مدرسه‌ي فيضيّه اقامت گزيدند.
معظّم له بيش از پانزده سال در آن شهر مقدّس اشتغال به تحصيل فقه و اصول و فلسفه داشت. قسمتي از كفايه را در حلقه‌ي درس مرحوم آيت الله حاج شيخ عبدالجواد اصفهاني و قسمت ديگر آن را در حلقه‌ي درس مرحوم آيت الله سلطاني رحمه الله عليهما فراگرفت و در حوزه‌ي درس خارج مرحوم آيت الله العظمي بروجردي قدّس سرّه، فقه و اصول حضرت آيت الله العظمي خميني قدّس سرّه و درس فلسفه‌ي حضرت آيت الله علاّمه طباطبايي قدّس سرّه شركت مي‌كرد.
در سال 1340 شمسي پس از رحلت آيت الله بروجردي به تهران عزيمت و در حوزه‌ي علميّه‌‌ي عالم بزرگوار مرحوم حاج شيخ احمد مجتهدي قدّس سّره به تدريس مطوّل، معالم و لمعتين ، رسائل و مكاسب پرداخت.
بخش عمده ا‌ي از فعّاليّت هاي ايشان، تشكيل جلسات هفتگي تفسير قرآن مجيد و بحث‌هاي معارفي و اخلاقي براي توده مردم بوده است.

جلسات سخنرانی معظّم له: روزهای دوشنبه بعد از نماز مغرب و عشا.
آیت‌الله ضیاءآبادی هر شب در مسجد علی بن حسین(ع) دربند برای اقامه نماز مغرب و عشا حضور دارد و معمولا نیم‌ساعتی صحبت می‌کند اما جلسات دوشنبه‌شب او حاوي درس اخلاق بعد از نماز مغرب و عشاست.
آدرس: تهران، ميدان قدس ،خيابان دربند،خيابان شهيد زماني،نبش کوچه ي شفيعي، مسجد عليّ بن الحسين (عليهما السلام)
(بهترین راه‌ ممکن برای حضور در جلسات ايشان، استفاده از خط اتوبوس راه‌آهن ـ تجریش است. با این خط اتوبوس می‌توانید تا امامزاده صالح(ع) بروید و از آنجا با یک کورس تاکسی خودتان را به خیابان شهید زمانی برسانید. البته خطوط اتوبوس دربند از مقابل امامزاده صالح(ع) حرکت می‌کنند و تمام آنها در ایستگاه خیابان شهید زمانی توقف دارند.
راه دوم برای رسیدن به این جلسه، استفاده از خط یک متروست. این خط شما را به تجریش می‌رساند و از آنجا با تاکسی و اتوبوس می‌توانید به مجلس حاج‌آقا ضیاءآبادی بروید.)

http://www.safirehedayat.com/main

 

دانلود ویدئو